Top vanzari

Coltar ARES

Coltar ARES

3 250,00 RON

TERMENI si CONDITII - ROBERTO CRISTIANO

Navigand site-ul Roberto-Cristiano.ro / plasand orice comanda prin intermediul site-ului nostru, sunteti implicit de acord cu urmatorii termeni:

1. Declinarea responsabilitatii

Continutul site-ului www.roberto-cristiano.ro a fost alcatuit in colaborare stransa cu reprezentantii marcilor care se gasesc pe site. Rareori exista erori in prezentarea acestora, pentru care ne cerem anticipat scuze si va multumim pentru identificarea lor. S-au depus eforturi mari pentru a minimaliza toate greselile care pot aparea din editarea electronica sau manuala a informatiilor prezentate.

Valoarea maxima a obligatiilor Societatii fata de orice client in cazul nelivrarii sau livrarii necorespunzatoare este valoarea sumelor incasate de Societate de la clientul respectiv.

2. Garantiile produselor

Produsele cumparate prin intermediul site-ului www.roberto-cristiano.ro beneficiaza de garantie comerciala in cazul erorilor de fabricatie, perioada care difera in functie de produs. Astfel, fiecare produs va fi insotit de o astfel de remarca.

Termenul de garantie legala curge in conformitate cu legislatia romana in vigoare.

3. Frauda

ORICE INCERCARE DE A ACCESA DATELE PERSONALE ALE ALTUI UTILIZATOR SAU DE A MODIFICA CONTINUTUL SITE-ULUI ROBERTO-CRISTIANO.RO, SAU DE A AFECTA PERFORMANTELE SERVERULUI PE CARE RULEAZA SITE-UL ROBERTO-CRISTIANO.RO VA FI CONSIDERAT O TENTATIVA DE FRAUDARE A SITE-ULUI SI VA PUNE IN MISCARE CERCETAREA PENALA IMPOTRIVA ACELUIA SAU ACELORA CARE A(U) INCERCAT ACEST FAPT.

4. Litigii

Orice litigiu aparut intre Clienti si Societate va fi rezolvata prin cale amiabila. In cazul in care nu s-a reusit stingerea conflictului pe cale amiabila, competenta revine instantelor de judecata din Romania.

5. Date personale

Informatiile utilizatorilor site-ului RCristiano vor putea fi folosite numai pentru comunicari comerciale cu Echipa RCristiano sau cu partenerii acestuia.
Orice date specifice privitoare la situatia si starea produselor se pot obtine contactandu-ne prin email / telefon, la coordonatele cuprinse in prezentul site.

6. Disponibilitatea si pretul produselor

Ofertele si produsele prezentate pe site-ul www.roberto-cristiano.ro sunt disponibile in limita stocului, iar preturile pot fi modificate fara o comunicare prealabila.
Termenele de livrare variaza de obicei intre 24 ore si 30 zile lucratoare, in functie de locatia produselor si de adresa dvs. Rareori, perioada de livrare poate depasi 30 zile, cu exceptia cazurilor de forta majora*.
*Prin forta majora se inteleg fenomene meteorologice speciale care fac imposibila aprovizionarea/livrarea produselor.
In cazul in care preturile sau alte detalii referitoare la produse au fost afisate gresit, inclusiv din cauza faptului ca au fost introduse gresit in baza de date, ne alocam dreptul de a anula livrarea respectivului produs si de a anunta clientul in cel mai scurt timp despre eroarea aparuta, daca livrarea nu s-a efectuat inca.
Promotiile si reducerile de pret oferite utilizatorilor www.roberto-cristiano.ro nu se pot cumula cu alte promotii si/sau reduceri existente in magazinele RCristiano.

In cazul achitarii online, dupa inregistrarea cu succes a comenzii, contravaloarea produselor va fi blocata in contul dumneavoastra, urmand a fi incasata de catre vanzator doar dupa confirmarea comenzii prin telefon de catre echipa Roberto Cristiano. In cazul in care produsele comandate nu sunt disponibile, iar plata a fost finalizata, banii vor fi returnati integral pe card, fara nici un comision aditional (in cazul platii online), iar in cazul platii ramburs (nu va fi cazul, comanda fiind anulata)

7. Returnarea produselor

Consumatorul nu poate solicita returnarea produselor, odata livrate si analizate impreuna cu echipa noastra.

8. Comenzi in rate

Momentan acest serviciu nu este disponibil


Menu

 • DESPRE NOI  

  Firma noastra s-a infiintat in anul 1994 din dorinta de a oferi mobila de calitate si de durata. In prezent avem mii de clienti multumiti de alegerea facuta.  Am ajuns aici ghidat de echilibrul perfect dintre calitatea si preturile avantajoase ale pieselor de mobilier tapitate, din pal, din lemn etc. pentru care atelierul nostru garanteaza rezistenta si functionalitate. Indiferent de spatiul de care dispuneti, va putem ajuta in a-l mobila cat mai practic si convenabil.

  Colaboram cu mari producatori din Polonia, Cehia si Germania pentru a va pune la dispozitie produse exceptionale la preturi avantajoase.

  Roberto Cristiano se ocupa atat de mobila tip (pentru orice spatiu) cat si de mobila la comanda (in functie de preferintele cromatice, de textura si dimensiune ale dvs.)

  Va invitam in oricare din showroom-urile noastre pentru a vedea orice model. Misiunea noastra este de a transforma orice spatiu intr-unul primitor si inedit.

 • MOBILIER CLASIC
 • MOBILIER MODERN
 • CANAPELE-FOTOLII
 • TAPET
 • ALTELE
 • AJUTOR?  
  AVETI NEVOIE DE AJUTOR?

  Echipa Roberto-Cristiano este mereu la dispozitia dvs. Nu ezitati sa ne contactati telefonic sau la sediile noastre pentru orice informatii suplimentare

  • Mobilier clasic / modern
  • Mobilier la comanda
  • Tapiterie
  • Alte produse

  Livrarea produselor

  De principiu livrarea produselor se efectueaza gratuit de catre Roberto-Cristiano (pentru produse cu un gabarit mare).

  In cazul comenzilor online, va vom contacta in cel mai scurt timp odata de la plasarea unei comenzi pentru a stabili de comun acord data si ora livrarii.

  Preturile afisate pe site pot varia, nicidecum Roberto Cristiano SRL nu poate fi tras la raspundere pentru variatii de preturi. Va rugam sa asteptati confirmarea telefonica a echipei noastre odata plasata comanda pentru a va comunica pretul final si daca sunteti de acord cu livrarea comenzii.

  Plata produselor

  In cazul comenzilor mici, acceptam si plata ramburs - la livrare - catre agentul nostru.

  In cazul comenzilor mai mari, va fi necesar achitarea unui avans, stabilit la sediul nostru.

 • CONTACT

cod QR

Vizualizate recent

Nu exista produse
Compara 0